Контент маркетинг. Передозування та побічні реакції

Контент маркетинг. Передозування та побічні реакції


6.Aug.2019 Любов Гринів Коментарів: 0

Контент маркетинг. Передозування та побічні реакції

Контент-маркетинг - гарячий тренд, який довів ефективність. З його допомогою продають літаки, просувають послуги психологів, роблять популярними хостинги і фондові ринки. Як будь-який тренд, він намотує на себе сніжний ком шанувальників. Але за цим криється небезпека, про яку варто знати.

За даними дослідницького агентства Nielsen за останні 90 років кількість щодня споживаного контенту виросло в 5 разів. Тепер майже 11 годин на добу користувач намагається переварити якусь інформацію - рекламу, статтю, новий фільм. Уже в 2013 році Facebook в звіті по алгоритмам розумної стрічки згадав, що в одиницю часу на кожного користувача припадає 1500 постів, які можна показати. І їх число зростає, на відміну від ваших можливостей.

Track Maven повідомляють, що в 2015 році кількість контенту, яке створюють бренди, збільшилася на 35%, але в той же час на 17% зменшилася кількість контенту, з яким аудиторія взаємодіє. Тобто, якщо раніше на 100 постів ви отримували умовні 200 лайків, то тепер 135 публікацій отримають всього 166 відміток «подобається». Головна з причин - їх просто не помітять в загальному потоці.

Чому користувач втрачає інтерес?

Він його не втрачає, але його здатність споживати і перетравлювати контент обмежена. Ми і так в першу чергу включаємо ноутбук, поки читаємо новини зі смартфонів за сніданком. Використовуємо планшети та інші гаджети, які роблять потік інформації постійним. Але навіть якщо реалізується сценарій з «Футурами», де рекламу транслюють прямо в снах, у нас залишиться тільки 24 години на добу. А машина з виробництва контенту працює без перерв і кожні півтора року подвоює темпи.

До чого може призвести втома користувача?

Доведеться вкладати більше сил і засобів, щоб робити набагато більш якісний контент. Витрати на нього виростуть. Купувати такі послуги стане дорого, а гарантувати результати - складно.

Звідки береться втома?

Беручись за контент-маркетинг, багато хто вважає, що хороша стаття або ролик в будь-якому випадку потрапить в топ або засвітиться на очах користувача. Так, пошукові системи стали розумнішими, але вирішує коктейль з факторів - SEO, популярність автора, трастових сайтів, SMM, канали просування, включаючи платну рекламу, позиціонування бренду, особливості цільової аудиторії і, врешті-решт, якісний контент. Без нього взагалі ніяк - це як пропуск на ігрове поле, але зовсім не гарантія.

Що з усім цим робити і як далі жити?

Робити ще більш якісний контент і ні в якому разі не плодити публікації заради самого факту. Основна ідея, яку висунув Марк Шефер - один із провісників контентного шоку, в тому, що КМ ніколи не здасть позицій, але виживуть на ринку ті бренди, які не відмовляться від емоцій і не скотяться в суху констатацію корисностей. Емоції змушують людей ділитися контентом з іншими, а це безкоштовний спосіб просування.

І, мабуть, найефективніший, якщо порівнювати ступінь довіри до джерела.


Що запам'ятати?

  • На користувача вивалюється стільки інформації, що всього життя не вистачить її переварити, так що ваш контент повинен бути незвичайним або дуже корисним. А краще - і те, і інше.
  • Тематична передозування рано чи пізно наздожене всі сфери. Вже зараз люди тікають в Slow-телебачення і практикують нормкор-стиль життя. Інформації дуже багато і вона занадто нав'язлива.
  • В умовах контентного шоку особливу значущість мають соціальні мережі, які формують високий рівень довіри до контенту і стають базою для нативної реклами.
  • Щоб пробитися до користувача крізь інформаційний шум, велику роль відіграють емоції. Це хороший спосіб налаштуватися на одну хвилю з клієнтом і говорити з ним однією мовою.
  • Контент-маркетинг не втрачає своєї ефективності і буде стабільно приводити користувачів, але з кожним роком буде вимагати все більших зусиль. Коли навантаження зросте до максимуму, залежить від конкретної ніші.

Поділитись цим постом


Любов Гринів

Автор: Любов Гринів

головний маркетолог Leosvit Marketing

Контент маркетинг. Передозування та побічні реакції
Джерело: Leosvit Marketing
https://leosvit.com/blg/kontent-marketyng-peredozuvannya-ta-pobichni-reakciyi

Увага! Усі права на опубліковані матеріали належать їх авторам, право на переклад - Компанії Leosvit Marketing.

Дозволяється републікування матеріалів сайту в Інтернеті українською мовою тільки з обов'язковим зазначенням незакритого активного посилання на сайт Компанії Leosvit Marketing (https://leosvit.com) і з посиланням на авторів статей, публікацій та інших матеріалів опублікованих на даному сайті (з зазначенням автора і його сайту).

ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В ОФІС

Ви завжди можете приїхати
і отримати консультацію з приводу Вашого проекту

пр. В. Чорновола, 45а, 8 корпус, офіс 1 (200 метрів від Forum Lviv)