Гнилий оселедець: чорні технології в політичній рекламі

Існує безліч різних чорних технологій що дозволяють заплямувати репутацію політичних конкурентів, і кілька з них ми сьогодні розглянемо.


14.Aug.2015 Віктор Баран Коментарів: 0

Гнилий оселедець: чорні технології в політичній рекламі

Ні для кого не секрет що політична діяльнісь в Україні ще ох як далека до ідеалу. Кількість брудних технологій що вокористовується нашими політиками тільки зростає, стаючи також більш підступною та цинічними.

Сучасні політичні діячі не гребують нічим задля отримання такого бажаного місця у різних кліслах і радах, і чим більша ставка у політичних перегонах тим більш аморальні засоби використовуються у боротьбі.

Різновидів таких технологій реально багато, ми ж з вами сьогодні поговоримо про брудні інформаційні технології, оскільки ми, як ви знаєте, займаємось в тому числі і політичною рекламною діяльністю. Я вважаю абсолютно неприйнятним використання подібних методів у політично-рекламній діяльності кандидатами у виборах різних рівнів, і хоча проти певних методів просто немає антидотів, ціль цього поста навчитись освідомлено протидіяти чорній пропаганді проти політичних конкурентів. Висока освідомленість завжди була найкращою зброєю проти нечесних політиків та влади ...

Існує безліч різних чорних технологій що дозволяють заплямувати репутацію політичних конкурентів, і кілька з них ми сьогодні розглянемо.

Метод "гнилого оселедця"!

Сама метода мені відома давно, проте цю назву я побачив вперше зовсім недавно. Вибирається певне реально негативне, проте завідомо брехливе, помилкове але правдоподібне твердження про політичного конкурента і "сіється" в інфопросторі, певний період підтримуючи новими "фактами та деталями" цього твердження. Якщо така інфа знаходитиметься в інфопросторі досить довго у електората створюється негативна асоціація про цього кандидата, навіть якщо публічно такі звинувачення будуть повністю спростовані . І чим бруднішим і скандальнішим вони будуть - тим більший вплив матиме на свідомість виборців.

Мета «гнилого оселедця» зовсім не в тому, щоб звинувачення довести. А в тому, щоб викликати широке, публічне обговорення. Людська психіка влаштована так, що, як тільки обвинувачення стає предметом публічного обговорення, неминуче виникають його «прихильники» і «противники», «знавці» і «експерти», оскаженілі «обвинувачі» і затяті «захисники» обвинуваченого.

Але незалежно від своїх поглядів всі учасники дискусії знову і знову вимовляють ім'я обвинуваченого в зв'язці з брудним і скандальним обвинуваченням, втираючи таким чином все більше «гнилого оселедця» в його «одяг», поки нарешті цей «запах" не починає слідувати за ним всюди . А питання «убив-вкрав-спокусив чи все-таки ні» стає головним при згадці його імені.

Я десь чув таку фразу:

  • - Так ж його невинність довели?!!!
  • - Невинність може і довели, а осад залишився ...

Метод «40 на 60»

Цей метод придуманий ще Геббельсом. Він полягає у створенні ЗМІ, які 60 відсотків своєї інформації діють в інтересах супротивника. Зате, заробивши таким чином його довіру, решту 40 відсотків використовують для надзвичайно ефективної, завдяки цій довірі, дезінформації. Під час Другої світової війни існувала радіостанція, яку слухав антифашистський світ. Вважалося, що вона британська. І тільки після війни з'ясувалося, що насправді це була радіостанція Геббельса, що працювала за розробленим ним принципом «40 на 60».

Метод «Велика брехня

Дуже ефективний метод «великої брехні», який трохи схожий на «гнилий оселедець», але насправді працює інакше. Його суть полягає в тому, щоб з максимальним ступенем впевненості запропонувати аудиторії настільки глобальну і жахливу брехню, що практично неможливо повірити, що можна брехати про таке.

Трюк тут в тому, що правильно скомпонована і добре придумана «велика брехня» викликає у слухача чи глядача глибоку емоційну травму, яка потім надовго визначає його погляди всупереч будь-яким доводам логіки і розуму.

Особливо добре працюють в цьому сенсі помилкові описи жорстоких знущань над дітьми або жінками.

Припустимо, повідомлення про розп'яту дитину (ви пам'ятаєте пропаганди російського ТБ?), за рахунок глибокої емоційної травми, яку воно викликає, надовго визначить погляди людини що отримала цю інформацію, скільки б її потім не намагалися переконати, використовуючи звичайні логічні доводи.

Метод «Абсолютна очевидність»

Але особливо почитав наш бадьорий полковник метод «абсолютної очевидності», що дає хоч і не швидкий, але зате надійний результат.

Замість того щоб щось доводити, ви подаєте те, в чому хочете переконати аудиторію, як щось очевидне, само собою зрозуміле і тому безумовно підтримуване переважаючою більшістю населення.

Незважаючи на свою зовнішню простоту, цей метод неймовірно ефективний, оскільки людська психіка автоматично реагує на думку більшості, прагнучи приєднатися до нього. Важливо тільки пам'ятати, що більшість обов'язково має бути переважаюча, а її підтримка абсолютною і безумовною - в іншому випадку ефекту приєднання не виникає.

Однак якщо ці умови дотримуються, то число прихильників «позиції більшості» починає поступово, але вірно рости, а з плином часу збільшується вже в геометричній прогресії - в основному за рахунок представників низьких соціальних верств, які найбільш схильні до «ефекту приєднання». Одним з класичних способів підтримки методу «абсолютної очевидності» є, наприклад, публікація результатів різного роду соціологічних опитувань, які демонструють абсолютну суспільну єдність з того чи іншого питання. Методики «чорної» пропаганди, природно, не вимагають, щоб ці звіти мали хоч якесь відношення до реальності.

Нажаль простих правил як протидіяти таким цинічним методам немає, особливо для політиків. У кожному окремому випадку необхідно розбирати такі методи і розробляти контрзаходи, що використовувались би на тих же каналах що і чорна пропаганда. 

Звичайним же виборцям ми рекомендуємо просто "виловлювати" такі методи і просто перемикатись на іншу інформацію, - повірте ці методи працюють і при вашій високій освідомленості завдяки великій кількості повторень (ефект дятла), сильним емоційними впливам

Щоб краще зрозуміти як саме наш мозок сприймає інформацію і як можна маніпулювати свідомістю мас рекомендуємо переглянути наступні відео.

Переконуй та перемагай
Навчальний фільм Микити Непряхіна по аргументації "Переконуй і перемагай"
Звіриний оскал патріотизму
Програма «Все як у звірів». Звіриний оскал патріотизму

Компанія Leosvit Marketing пропонує розробку та проведення усіх видів політичних рекламних кампаній будь-якого масштабу - від місцевих виборів до повномасштабних рекламний кампаній по Україні, включаючи рекламу на національному ТБ, на радіо, розміщення реклами на біллбордах, друк та розповсюдження поліграфічної продукції.

У нас великий досвід розробки та розміщення реклами. Ми можемо не тільки розміщати але і створювати ефективні рекламні кампанії під вибори, відштовхуючись від справді дієвих законів політичного PR та політичної іміджевої реклами, починаючи з розробки стратегії проведення виборчої кампанії і закінчуючи зйомкою відеороликів і друком та розповсюдженням агітматеріалів.

Поділитись цим постом


Віктор Баран

Автор: Віктор Баран

Гнилий оселедець: чорні технології в політичній рекламі
Джерело: Leosvit Marketing
https://leosvit.com/blg/gnylyy-oseledets

Увага! Усі права на опубліковані матеріали належать їх авторам, право на переклад - Компанії Leosvit Marketing.

Дозволяється републікування матеріалів сайту в Інтернеті українською мовою тільки з обов'язковим зазначенням незакритого активного посилання на сайт Компанії Leosvit Marketing (https://leosvit.com) і з посиланням на авторів статей, публікацій та інших матеріалів опублікованих на даному сайті (з зазначенням автора і його сайту).