Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав працювати на вас?

Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав працювати на вас?


16.Oct.2019 Любов Гринів Коментарів: 0

Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав працювати на вас?

Контент-маркетинг - це маркетингова технологія створення та поширення актуального контенту для залучення ЦА. 

Контент-маркетинг - це інформація, яку отримує ваш потенційний клієнт в потрібний час і в потрібному місці.

  • Ви думаєте, що у вас хороші ціни? Але ваш клієнт навіть не знає про це!
  • Ви думаєте, що у вас є реальні конкурентні переваги? Але ваш клієнт уявлення про це не має!
  • Ви думаєте, що ваші товари та послуги - найкращі на ринку? Але ваш клієнт навіть не підозрює про їхнє існування!

Все, що шукає ваш клієнт в інтернеті, - це інформація. Правильно подана інформація, поширена через потрібні канали - це і є суть контент-маркетингу.

Реалізація контент-маркетингової стратегії вимагає часу

Питання в тому, скільки часу?

Якщо ви тільки недавно вирішили на практиці перевірити дію контент-стратегії, тобто ледь почали ним займатися, то найпоширеніша помилка - очікування швидких результатів. Для більшості людей «реалізація контент-маркетингової стратегії» це : вчора ввечері написали першу статтю в блог - завтра вранці чекаємо зростання продажів.

У будь-яких областях новачки схильні до цього блуду, на щастя, це розвіюється поступово, пропорційно приходу досвіду і професіоналізму: трохи більше досвіду - трохи менше очікувань, що результат прийде легко і швидко.

Інтернет-маркетологи , що мають досвід в створенні та промоушні контенту роблять все «за правилами». Їх блог, як годинник: в один і той же час кожен день - нова стаття; багато текстів і ролики отримують пристойну кількість поширень в соціальних мережах. Але все це не дає головного - зростання продажів. 

Це боляче, це позбавляє надії і вбиває віру в контент-маркетинг

Як новачки, так і професіонали своєї справи стоять по суті перед однією проблемою: досягти зростання продажів за рахунок контент-маркетингу.

Скажемо відразу - це складне завдання. Чим менше зусиль і часу витрачено на реалізацію цього завдання, тим менша можливість досягти результату.

Перш ніж ваша віра в контент-маркетинг помре, усвідомте наступну річ: багато хто не в змозі розрахувати свої сили правильно і зробити все на відмінно тільки тому, що приймають за контент-маркетинг «вірусний потенціал» контенту: вони впевнені, що потрібно створювати матеріали, які отримають сотні поширень та тисячі лайків, що саме в цьому запорука того, що продажі будуть рости.


Від того, що ваш контент просто буде широко розповсюджуватися, продажі не виростуть. «Вірусний контент» - не запорука генерації продажів. Це підтверджено практикою багатьох.

Чи означає це, що добиватися широкого поширення свого контенту в інтернеті не варто?

 Звичайно, ні. Дуже навіть варто. Але при цьому потрібно розуміти, що багатотисячна аудиторія (якщо ви наберетеся сил, терпіння та «доживете» до неї), читаючи ваш контент та навіть ділячись ним зі своїми друзями в соціальних мережах, зовсім не думає так: ах, яка класна стаття, треба б купити всі продукти, які пропонує ця компанія!

Це нерозумно, очікувати, що контент настільки «надихаюче» подіє на розумних людей, якими, без сумніву, є представники вашої аудиторії.

Як насправді працює контент

У чому ж сенс необхідності широко просувати контент, для чого це все робиться?

Сенс простий: якщо ви не зупиняєтеся, продовжуєте інвестувати в створення і промоутування якісного контенту, який подобається натовпі ваших шанувальників (до речі, якщо ви поглянете на неї критично, то, швидше за все, зрозумієте, що вона не ідеально відповідає образу вашої ЦА - і це теж причина недостатнього зростання продажів), то ви досягнете згодом того, що ваша аудиторія звикає до вас, до вашого бренду, його ідей, ви станете частиною їхнього життя. Ваша публіка починає довіряти вам. Тільки після цього ви маєте право розраховувати на більше - на те, що частина цієї аудиторії перетворює свою лояльність до вас в реальну дію - в здійснення покупки.

Так це працює на практиці: ви багато разів повторюєте одні і ті ж дії, знову і знову створюєте контент, який сподобається, але «не спрацює», поки не почнете отримувати  в процесі проб і помилок, кванти дивного контенту, який ідеально резонує з вашою цільовою аудиторією. Це робиться не за один день. Це дуже тривалий процес, що вимагає серйозних зусиль і інвестицій.

Напевно, ви все ще чекаєте відповіді на питання, скільки ж часу потрібно на те, щоб контент  по-справжньому почав генерувати продажі, тобто робити те, заради чого, власне, він і створюється? Але на це питання немає однозначної відповіді. Все залежить від вас, від вашої здатності точно вловити вектор інтересів вашої аудиторії і створювати контент, який резонує з її інтересами, від вашого досвіду та професіоналізму, від грамотного підходу до інвестування в контент, від того, чи розумієте ви, що це дорого і довго.

Отже
  • Не втрачайте надії.

А якщо ваша надія починає танути, змініть тактику: змініть ваш контент-план, шукайте нові ідеї, створюйте експериментальний контент - пробуйте, адже тільки нові гіпотези та їх перевірка на практиці ведуть вас вперед.

  • Не забувайте про пошуковий маркетинг. 

Наприклад, не забуваєте, що ключові фрази - це засіб отримати трафік з пошуку, тому їх потрібно органічно використовувати в вашому контенті.

  • Запасіться терпінням

 Реалізація контент-маркетингової стратегії - без сумніву, тривала дистанція.

  • Пам'ятайте: отримання результатів від контент-маркетингу - це процес затяжний. 

Велика кількість поширень на цьому шляху зовсім не рівнозначна великому числу продажів. Тільки коли ваш бренд стане «частиною життя» вашої аудиторії, ви помітите результат.

Поділитись цим постом


Автор не вказаний

Автор: Любов Гринів

головний маркетолог Leosvit Marketing

Скільки часу потрібно, щоб контент-маркетинг почав працювати на вас?
Джерело: Leosvit Marketing
https://leosvit.com/blg/content-marketing

Увага! Усі права на опубліковані матеріали належать їх авторам, право на переклад - Компанії Leosvit Marketing.

Дозволяється републікування матеріалів сайту в Інтернеті українською мовою тільки з обов'язковим зазначенням незакритого активного посилання на сайт Компанії Leosvit Marketing (https://leosvit.com) і з посиланням на авторів статей, публікацій та інших матеріалів опублікованих на даному сайті (з зазначенням автора і його сайту).