Прийоми YouTube маркетингу, про які ви не знаєте

Прийоми YouTube маркетингу, про які ви не знаєте


18.Sep.2019 Любов Гринів Коментарів: 0

Прийоми YouTube маркетингу, про які ви не знаєте

YouTube завжди був джерелом розважального контенту, хто з нас днями не дивився відео з милими кошенятами чи не шукав інструкції до тих чи інших речей. Сьогодні - це важливий інструмент маркетологів. Згідно звіту компанії Hubspot про стан інтерактивного маркетингу, майже половина всіх маркетологів (48%) планує додати YouTube в маркетингову стратегію протягом наступних 12 місяців.

Ви можете подумати: «Це все чудово, але YouTube - площадка не для моєї аудиторії». Не робіть поспішних висновків!!

За статистикою третина часу, проведеного в інтернеті, витрачається на перегляд відео, а у YouTube понад мільярд активних користувачів. Платформа настільки глобальна, що інтерфейс перекладено на 76 різних мов, що охоплює 95% населення світу. Все ще не переконливо?


*На зображенні 

  • Щомісяця люди переглядають 3,25 мільярда годин відео.
  • Через мобільні пристрої YouTube охоплює більше 18-49-річних людей, ніж будь-яка мережа.
  • 59% керівників надають перевагу перегляду відео, а не тексту.


Як оптимізувати відео для SEO

Отже, у вас є канал на YouTube, тепер давайте поговоримо про пошукову оптимізацію.

YouTube є другою за величиною пошуковою системою. І хоча створення цікавого контенту є обов'язковим, це не єдиний фактор успіху. Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб оптимізувати відео і зайняти високі позиції як в YouTube, так і в результатах пошуку Google.

Перший крок до того, щоб стати профі в YouTube маркетингу - це створення і оптимізація метаданих відеоролика.

Простіше кажучи, метадані надають глядачам інформацію про ваше відео. 

Сюди входить назва, опис ролика, теги, категорії, заставку, субтитри і приховані підписи.

Правильна інформація добре індексується в YouTube і відображається в результатах пошуку, коли люди шукають ролик з вашої тематики. Будьте лаконічні й точні, заповнюючи метадані. Ваш контент можуть видалити, якщо ви спробуєте просунути його за допомогою незв'язаних ключових слів.


Заголовок

Як і у випадку з SEO-оптимізацією веб-сторінки, у відео також важливо оптимізувати заголовок і опис. Заголовки - це те, що люди в першу чергу читають під час перегляду списку відео, тому нехай ваш заголовок буде ясним і дещо провокативним. Він зацікавить користувачів або дасть йому зрозуміти, що ваше відео допоможе їм вирішити проблему.

Проаналізуйте ключові слова, щоб краще осмислити, що шукають користувачі. Найважливішу інформацію і ключові слова розмістіть на початку заголовка. Придумуйте заголовки завдовжки близько 60 символів, щоб текст не був обрізаним на сторінці видачі результатів.

Опис

YouTube покаже тільки перші два-три рядки (близько 100 символів) опису вашого відео. Щоб прочитати продовження, користувачам потрібно натиснути «Ще». Тому завжди пишіть важливі посилання або заклик до дії в початок опису та такий текст, щоб він спонукав людини подивитися ролик.

Теги

Вкажіть ключові слова в тегах. Теги пов'язують ваше відео зі схожими роликами, що збільшує охоплення. При додаванні тегів до відео спочатку запишіть найважливіші ключові слова і спробуйте збалансувати кількість поширених ключових слів і довгих фраз.

Категорія

Після завантаження ролика YouTube дозволяє вибрати категорію відео в розділі "Додаткові параметри". У категоріях групуються відеоролики зі схожим контентом.

Наприклад : фільми та анімація, транспорт, музика, тварини, спорт, подорожі, комп'ютерні ігри, люди і блоги, гумор, розваги, новини та політика, хобі та стиль, освіта, наука і техніка, а також некомерційні організації та активізм.

Мініатюра

“Шапка відео”- це основне зображення, яке глядачі бачать при прокручуванні списку результатів пошуку, це може сильно вплинути на кількість кліків і переглядів вашого відео. YouTube автоматично згенерує кілька варіантів заставок для вашого відео, але рекомендую завантажити власний варіант зображення.


Файли .SRT (субтитри і приховані підписи)

Субтитри і приховані підписи не тільки допомагають глядачам засвоїти інформацію, але також допомагають оптимізувати відео для пошуку, даючи ще одну можливість згадати важливі ключові слова. Ви можете додати субтитри або приховані підписи, завантаживши текстову розшифровку відео або файл синхронізованих субтитрів. 

Підказки та заставки в кінці відео (анотації)

З травня 2017 року YouTube більше не дозволяє користувачам додавати анотації до відео. Тепер компанія пропонує вбудовувати підказки і заставки в кінці відео, щоб у вас була можливість опитувати глядачів, давати посилання на зовнішні сайти або направляти людей на інші відео.

Вісім типів відео, які можна створити для YouTube

Перш ніж почати зйомку, знайдіть, який тип відео допоможе вам досягти мети.

Компанії, що досягли найбільшого успіху на YouTube, в недавній статті Huffington Post оцінили різні типи відео по їх важливості та ефективності.

Нижче розгляну ці відео відповідно до рейтингу в статті.

1. Відгуки клієнтів

Відгуки клієнтів - це короткі інтерв'ю із задоволеними клієнтами. Такі відео допоможуть вибудувати довіру до компанії і продукту.


2. Демонстраційні відеоролики про продукт

Деморолики - це короткі фрагменти відео, що показують переваги продукту і його правильне використання.

3. Навчальні відео

Навчальні відео ー це докладні ролики, що описують, як використовувати товар, різні частини товару або послуги. Такі відео можна використовувати для відповідей на питання, адресовані службі підтримки клієнтів, або для пояснення нової функції товару.

4. Інтерв'ю з лідерами думок

Інтерв'ю з експертами або лідерами думок можуть підвищити авторитет вашої компанії в галузі.

5. Огляди проектів і розбори кейсів

Огляди проектів або розбори кейсів підсумовують успішну кампанію або проект. Сюди часто включають статистику і результати.

6. Живі трансляції в YouTube

YouTube Live дозволяє користувачам в прямому ефірі транслювати контент. На прямих ефірах ви можете ділитися щирими емоціями, а аудиторія ー брати участь в трансляції та коментувати те, що відбувається в режимі реального часу. Живі відео на YouTube записуються і з'являються, як інші завантажені відео. Ви можете легко запустити пряму трансляцію YouTube зі свого телефону або робочого столу.

7. Відеоблоги

Відеоблоги ー це щоденні або щотижневі відеоролики, описують повсякденне життя або події. Ви також можете записати відео, яке узагальнює або виділяє головне в пості блогу, щоб у вашій аудиторії було кілька способів засвоїти інформацію.

8. Відео про події

Відеоролики про події передають враження людини від конференції або виставки і можуть стати відмінним способом показати захоплення безлічі людей.

Висновок 

Конкуренція серед компаній, що використовують YouTube для позиціонування свого бренду, поки дуже низька. При цьому загальна аудиторія площадки становить 1,3 мільярда користувачів. Не забувайте про особливу атмосферу довіри,яка виникає в глядача при перегляді відео. 

Тому, я вважаю, що YouTube може стати ідеальним місцем для позиціонування нового бренду або зміцнення репутації вже існуючого.

Одна з переваг над конкурентами при просуванні - регулярний  унікальний та якісний контент. Так ви точно не залишитесь непоміченим своєю ЦА!

Поділитись цим постом


Любов Гринів

Автор: Любов Гринів

головний маркетолог Leosvit Marketing

Прийоми YouTube маркетингу, про які ви не знаєте
Джерело: Leosvit Marketing
https://leosvit.com/blg/Youtube_benefits

Увага! Усі права на опубліковані матеріали належать їх авторам, право на переклад - Компанії Leosvit Marketing.

Дозволяється републікування матеріалів сайту в Інтернеті українською мовою тільки з обов'язковим зазначенням незакритого активного посилання на сайт Компанії Leosvit Marketing (https://leosvit.com) і з посиланням на авторів статей, публікацій та інших матеріалів опублікованих на даному сайті (з зазначенням автора і його сайту).

ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В ОФІС

Ви завжди можете приїхати
і отримати консультацію з приводу Вашого проекту

пр. В. Чорновола, 45а, 8 корпус, офіс 1 (200 метрів від Forum Lviv)