Емоції, які ведуть до покупок. Як працює сторітелінг


27.Aug.2019 Любов Гринів Коментарів: 0

Емоції, які ведуть до покупок. Як працює сторітелінг

Сторітелінг як інструмент маркетингу все частіше використовується маркетологами, але простим користувачам не завжди зрозуміло, як адаптувати його до конкретного проекту і з чого почати роботу.

В побудові чіткого плану вам допоможе моя покрокова інструкція.

Значення сторітелінгу в рекламі почало зростати зі зміною ставлення власників компаній до співробітників та покупців. Людський фактор мінімізували, максимально оптимізували виробництво. Цей підхід відбивався і в рекламі. Вважалося, що рішення про покупку людина приймає, виходячи лише з раціональності тієї чи іншої пропозиції.

Своєрідну революцію в сприйнятті людини зробив Девід Огілві, який почав використовувати емоційну складову в рекламі.

Емоції, які ведуть до покупок. Як працює сторітелінг

Дослідження Psychology Today показало, що емоційна складова бренду значно впливає на прийняття рішення про покупку.

Фахівці прийшли до таких висновків:

 • Оцінюючи бренд, людина в першу чергу використовує емоційні зв'язки, особисте ставлення і відчуття, а не конкретну інформацію про бренд (продукція, факти, особливості).
 • Емоційний відгук на рекламу набагато вищий у людей з гарячим попитом, ніж у тих, у кого є відкладений попит.
 • Властивість реклами «подобатися людям» (likeability) - кращий показник для прогнозування того, чи зможе реклама підняти продажі.
 • Позитивні емоції, пов'язані з брендом, більшою мірою впливають на лояльність клієнтів, ніж довіра та інші судження, засновані на характеристиці бренду.


Механізм сторітелінга

 • Історії синхронізують мозок оповідача і слухача.Слухаючи історію, ваш мозок починає задіювати ті ж нейронні зв'язки, що і мозок оповідача, таким чином, створюється зв'язок між спікером і аудиторією. Цей феномен отримав назву «дзеркальні нейрони», завдяки цьому людина може імітувати дії іншої живої істоти.
 • Між оповідачем і слухачами виникає емоційний зв'язок( У вас з’являється емпанія по відношенню до оповідача.)
 • Після показу емоційно-зарядженого відеоролика люди готові жертвувати більше коштів на благодійність(Історія допомагає утримувати увагу аудиторії.)
 • Презентація, складена за структурою історії (зав'язка-кульмінація-розв'язка), сприймається легше, ніж слайди. Особливо добре ця думка описана в книзі Олексія Каптерова «Майстерність презентацій» (Інформація, представлена ​​у вигляді історії запам'ятовується краще, ніж сухі факти).


Сторітелінг. Інструкція по застосуванню

За своєю суттю сторітелінг - це метод подачі інформації, у нього немає чіткої форми, і він може бути виражений практично в будь-якому форматі.

У рекламі найбільш популярні три з них:

 • Відео. (Рекламні ролики дозволяють налаштувати емоційний зв'язок з покупцем. Саме в цьому форматі ви можете в повній мірі передати необхідні емоції, використовуючи звуковий і відеоряд. Відео-реклама дуже популярна у великих брендів харчової індустрії.)
 • Банери. (Найпоширеніший приклад - використання пари банерів, де один пропонує споживачеві відгадати рекламований товар, а другий дає відповідь на питання.)
 • Текст. (Статті дозволяють показати максимум інформації про компанії, але в тексті складніше передати емоції і захопити читача. )

Інструкція від Leosvit

Крок 1. Дослідження

Вибравши два-три майданчики, які читає ЦА, складіть список з 10 найбільш популярних статей (особливо важливі статті з великою кількістю коментарів). За допомогою контенту дайте відповідь на питання:

Чому людина вирішила зробити репост?

Який емоційний посил несе стаття?

Які емоції відчувають автори коментарів? У чому причина такої реакції?

В результаті ви отримаєте моделі взаємодії з аудиторією: посил-емоція-реакція.
Крок 2. Поєднуємо факти і емоції

У дві колонки виписуємо факти про компанію або продукт, про які потрібно розповісти, і емоційну інформацію, яка важлива для аудиторії. У другій колонці повинні опинитися: цінності, страхи аудиторії, головні проблеми, які допомагає вирішити ваш продукт, механізм запуску взаємодії, позначки про те, що чіпляє, а що ні.


Крок 3. Працюємо з подачею

Незалежно від обраного формату (текст, відео або банер), перевагою буде додавання деталей, які є значущими або добре знайомими аудиторії. У тексті намагайтеся використовувати прийоми художньої літератури, наприклад, метафори чи іронію.

Крок 4. Продумуємо можливість створення контенту

Успішна історія запускає механізм взаємодії з аудиторією, мотивуючи її створювати власний контент. Це трансформує сторітеллінг в сторімейкінг і дозволяє збільшити охоплення та залученість потенційних клієнтів. Мотивувати користувачів на створення власного контенту можна за допомогою хештегів або конкурсів. Наприклад, в кампанії Nike «Я тільки краще» був використаний відповідний хештег, для якого дівчата робили фото в Instagram.

Крок 5. Робимо посів

Активно поширюємо матеріал усіма можливими способами.

Крок 6. Аналізуємо результати

Після проведення рекламної кампанії, в вашому розпорядженні виявиться великий обсяг корисної інформації про результати, помилки та вдалі рішення. Це допоможе більш ефективно застосовувати сторітеллінг в майбутньому.

Поділитись цим постом


Любов Гринів

Автор: Любов Гринів

головний маркетолог Leosvit Marketing

Емоції, які ведуть до покупок. Як працює сторітелінг
Джерело: Leosvit Marketing
https://leosvit.com/blg/Storytelling

Увага! Усі права на опубліковані матеріали належать їх авторам, право на переклад - Компанії Leosvit Marketing.

Дозволяється републікування матеріалів сайту в Інтернеті українською мовою тільки з обов'язковим зазначенням незакритого активного посилання на сайт Компанії Leosvit Marketing (https://leosvit.com) і з посиланням на авторів статей, публікацій та інших матеріалів опублікованих на даному сайті (з зазначенням автора і його сайту).

ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В ОФІС

Ви завжди можете приїхати
і отримати консультацію з приводу Вашого проекту

пр. В. Чорновола, 45а, 8 корпус, офіс 1 (200 метрів від Forum Lviv)