Вибираємо поліетиленові пакети

Вибираємо поліетиленові пакети. Інструкція до застосування


11.Feb.2014 Коментарів: 0

Зазвичай, замовників поліетиленових пакетів цікавлять одні й ті ж питання:

  • чому на виготовлення партії пакетів з прорубною ручкою йде так багато часу?
  • якої товщини пакети-«майки» вибрати в тому чи іншому випадку?
  • що саме впливає на вартість замовлених пакетів?
  • чи можна хоч на чомусь заощадити?

Насправді питань виникає куди більше. Причому не тільки у новачків, але й у цілком досвідчених клієнтів. Багато в чому саме від компанії виробника залежить, чи отримає замовник те, що йому насправді потрібно. Безсумнівно, йдеться не про якість і терміни виконання замовлення. Просто виробник що поважає свого клієнта неодмінно зробить все для того, щоб був вибраний відповідний саме для даної мети матеріал, щоб була вірно підібрана товщина плівки. І все ж нерідко вони опиняються в складних ситуаціях. Наприклад, просить їх оптовий покупець зробити йому партію пакетів з прорубною ручкою товщиною 70 мкм.  І вони прекрасно розуміють, що для його цілей цілком підійшли б пакети меншої товщини, скажімо, 40 або 50 мкм. Про що, звичайно, і повідомляють клієнту. Але той продовжує наполягати на своєму. Безумовно, вони роблять ці пакети із заявленою товщини. Хоч і не розуміють - навіщо так переплачувати. 

І все ж, часто, самі замовники просять виробників розрахувати товщину пакета таким чином, щоб, з одного боку, не постраждала якість продукції, а з іншого боку не були б сплачені зайві гроші.

Дійсно, один з можливих варіантів розумної економії - зменшення товщини пакета, адже саме його так звана сировинна складова безпосередньо впливає на вартість пакета. 

Сучасне обладнання дозволяє виробляти не звичайну одношарову поліетиленову плівку, а багатошарову, що має підвищені характеристики міцності. Ця плівка отримала назву КОЕКС (COEX - від англійського слова co-extrusion - спільна екструзія).

До речі, надмірна і зовсім не обгрунтована товщина пакетів може, як не дивно, погіршити якість пакету . Справа в тому, що пакеторобні машини мають деякі обмеження по частині зварювання швів. Якийсь агрегат в стані зварити шов на пакеті товщиною в 30 мкм, а інший впорається і з 100 мкм. Проте, це вже межа. Тому завжди слід пам'ятати: чим більша товщина пакета, тим більша ймовірність, що шов попросту розійдеться. 

Буває, що виробникам доводиться відмовляти замовників і від безглуздого поєднання кольорів на пакетах. Незважаючи на те, що в штаті кожної фірми-виробника обов'язково складається досвідчений дизайнер, який вже з перших слів клієнта розуміє, якою буде остаточна картинка, замовники часто вважають за краще покладатися на власну думку. От і доводитися пояснювати, що називається на пальцях, чому не варто, наприклад, синю фарбу наносити на зелений поліетилен: колір зображення буде розмитим, а не синім. Уникнути аналогічних казусів можна тільки одним шляхом: прислухатися до думки досвідчених дизайнерів і виробників поліетиленових пакетів. 

Все ж найчастіше питання, а, іноді, навіть і суперечки виникають з причини цілком зрозумілого бажання замовника заощадити кошти. Але ось тут уже виробник буде непохитний. Знову ж таки в тому випадку, якщо він насправді хоче допомогти своєму клієнту отримати якісний продукт. Адже заощадити при виробництві пакетів можна і на шкоду якості. 

І все ж заощадити на виробництві пакетів можна. Головне, щоб ця економія виявилася доцільною. Замовляючи партію пакетів, перш за все, потрібно чітко визначитися з його конструкцією і характеристиками: вантажопідйомністю, розміром, тиражем, а також зрозуміти «статус» майбутнього виробу. Якраз призначення пакета формує його зовнішній вигляд, відповідно, впливає і на вартість замовлення . Там, де потрібен тільки пакет-«банан», навряд чи підійде пакування - пакет-«майка». Так само як і навпаки: не обов'язково витрачатися на виробництво щільних пакетів , якщо можна обійтися пакетом типу «майка». 

Як вже було відмічено, замовляючи пакети «банан» з прорубними ручками, все ж слід більш чітко розраховувати потрібну товщину. Адже різниця навіть у кілька мікронів може значно вплинути на кінцеву вартість пакета. 

Тим часом, не завжди замовники розуміють, що для їх цілей цілком підійде пакет меншої товщини. А головне, чомусь не завжди прислухаються до думки виробників. А значить, просто витрачають зайві гроші. Крім того, не для всіх пакетів з прорубною ручкою є обов'язковою донна складка. Її має сенс закладати лише в тому випадку, якщо цей пакет призначений для перенесення об'ємних предметів. 

Для рекламних буклетів або документів (тобто, плоских предметів) підійде пакет без донної складки. 

Ще одна можливість здраво витрачати кошти. Ще виробники впевнені, що не завжди потрібно замовляти кольорові пакети . Надбавка за колір складе не менше 20%. У той час як багато замовників, на думку виробників, могли б обмежитися і білими пакетами. Одним словом, чітко формулюючи завдання, і скрупульозно підібравши пакет за розміром, товщиною плівки і дизайну, замовник ніколи не витратить зайвих коштів. Наостанок, ще раз коротко пройдемося по ключовим видам поліетиленових пакетів, їх відносним характеристикам і відмітним особливостям. 

Пакет «майка».

Серед пакетів з ручками найвідомішими по праву вважаються «майки». Тонкі, легкі, практично невагомі, і при цьому вкрай ємні, вони просто незамінні для супермаркетів чи ринків. Пакети - "майка" можуть бути зроблені як з поліетилену низького тиску (ПНТ), так і з поліетилену високого тиску (ПВТ)

Незважаючи на те, що пакети, зроблені з ПВТ, відрізняються більш привабливим виглядом (щільні, що не мнуться пакети, які можна застосовувати неодноразово), здебільшого «майки» все ж виробляють з ПНТ.

Адже при вкрай малій товщині ці пакети відрізняються граничною міцністю і довговічністю і практично не розтягуються. Завдяки конструкції ручок ці пакети здатні витримати значну вагу (часом навіть більшу, ніж здається на перший погляд), а за рахунок бічних складок в них помістяться вельми об'ємні речі. Взагалі, ця властивість є для «майок» основоположною і вигідно відрізняє їх від пакетів типу «банан». Навіть при невеликій товщині плівки ручки пакетів-«майок» не потребують підсилення. Для вантажопідйомності пакета 9 - 12 кг достатньо товщини плівки: при застосуванні ПНТ - 18-20 мкм, ПВТ - 35-40 мкм. Взагалі ж, саме за рахунок конструктивних особливостей цього типу пакетів не обов'язково вживати плівки великої товщини. Що, звичайно, найсприятливішим чином позначається на вартості «майок». І це їх друга значна перевага. 

Найбільш затребувані розміри пакетів типу «майка»:

Ширина, смВисота, смШирина бічної складки, смТовщина, мкмВантажопідйомність, кг
24 44 7,5 12 5
28 50 8 13 8
30 60 8,5 13 9
38 60 10,5 14 10
45 75 12 15 12-15

Втім, є у пакета типу «майка» і один мінус. Знову ж таки в силу особливостей уживаного матеріалу, а також самої конструкції пакета, «майки» не результативні як носії реклами. А адже пакетам з лого сьогодні відводиться саме ця роль.

При значному завантаженні «майки» набувають круглу або циліндричну форму, що ускладнює сприйняття тексту. Тому інформацію має сенс наносити тільки на невелику площу: в інших місцях рекламу просто не буде видно. 

Звичайно, на пакети-«майки» наноситься маленький малюнок, як правило, в одну, рідше у дві фарби. Для цього застосовується флексографічний друк. Правда, друк на тонкому поліетилені досить складний, а тому не може бути й мови про хороше поєднанні фарб. І якщо застосовується два кольори, краще готувати макет таким чином, щоб кольори не накладалися один на одного і не вимагали хорошою приводки. 

Пакет «Банан».

Як і «майки», пакети з прорубною ручкою виробляють з ПНТ і з ПВТ. Але на цьому схожість закінчується. Далі починаються відмінності. У першу чергу, вони відрізняються за формою. Пакети банан мають прямокутну форму, і отвір для руки (прорубною) прорізаною у верхній його частині. Та й діапазон товщини плівки значний: від 35 до 100 мкм. У свою чергу ці пакети діляться на кілька видів: з дном і без нього, з підсиленими або непідсиленими ручками і т.д.

Але в підсумку всі конструкції об'єднує одне: пакет являє собою прямокутник досить великого розміру, на який досить зручно наносити рекламну інформацію. 

Здебільшого пакет «банан» виконує функції рекламного носія. Тому як використовувати його в якості сумки не надто комфортно. Та й вантажопідйомність пакетів з прорубною ручкою не надто велика. А от для рекламних цілей пакети з прорубною ручкою якісно підходять. У них зручно роздавати, наприклад, рекламну продукцію, періодичні видання або невеликі сувеніри. Оскільки при виробництві пакетів з прорубною ручкою застосовується більш щільний у порівнянні з «майками» матеріал, що наноситься на поліетилен зображення може бути і складніше. 

Крім того, по ідеї, малюнок можна розмістити на обох сторонах пакета, і навіть на дні. Це визначено тим, що зображення на плівку наносять заздалегідь, ще до того, як пакет прийме остаточну форму. Правда, при флексографічному друці виробництво обходиться тим дорожче, чим більша площа задруку: флексоформи коштують дорого. Тому вибирати розмір задруку потрібно спокійно: грамотно зроблений дизайн допоможе відчутно знизити ціну виробництва.

Пакет з петлевою ручкою.

Пакети з петлевими ручками виробляються з плівки товщиною від 40 мкм і вище. Досить велика товщина, відсутність бічних складок прекрасний зовнішній вигляд роблять можливим нанесення на ці пакети друк дуже високої якості. Саме цей пакет відрізняє різноманіття зовнішнього вигляду і навіть використовуваних матеріалів. Як правило, саме петльовими ручкам забезпечений фірмовий пакет

Є три основних типи ручки. 

  • Перший, найпростіший: ручка виготовляється з того ж полімеру, що і сам пакет (тільки більш товстого), і приварюється до нього на спеціальному автоматі. Хоча подібне можна створити тільки з пакетом з полімерних матеріалів.
  • Другий тип - мотузкова ручка. Шматок мотузки, протягнуто у спеціальні отвори в пакеті, зафіксований вузлом. Для більшої вантажопідйомності отвори в пакеті нерідко підсилюють спеціальними пістонами або декількома шарами матеріалу пакета. 
  • Третя конструкція найскладніша: ручки робляться з пластика з допомогою лиття і прикріплюються особливим чином до пакету. Використовуються спеціальні способи посилення в місцях кріплення ручок. 

Пакети з петлевою ручкою відрізняються найбільшою міцністю і вантажопідйомністю. Причому чим складніше ручка, тим вище вантажопідйомність. 

Виробництво пакетів.

Якщо флексографічний друк сама по собі може бути названа окремим виробництвом (друк ставиться за допомогою складних машин на рулонну плівку, з якої згодом і вирубують пакет), то шовкографія - це досить дорога, ручна технологія. І в того, і в іншого виду друку, безумовно, є свої плюси і мінуси. Найбільш вагомою перевагою шовкографії може вважатися економічна доцільність при роботі з невеликими тиражами (50-100 штук). Крім того, такої якості зображення не дасть жоден інший вид друку. Зате, на відміну від флекосграфіі, при використанні шовкографії не вдасться задрукувати поверхню пакету повністю. 

Справа в тому, що шовкографічний друк являє собою процес продавлювання фарби через сітку, прикріплену до рамки. Рамка ж має краї певної ширини.  Флексографія, в свою чергу, більше підійде замовникам-гуртовикам, зацікавленим у великих тиражах - від 10 до 100 тисяч штук.  Для нанесення будь-якого зображення доведеться виготовити флексоформи, вартість, яких жодним чином не залежить від тиражу. Незалежно від того, скільки потрібно надрукувати пакетів - 100 або 10 000 - на флексоформи доведеться витратитися.

Правда, при дуже великих тиражах - наприклад, 500 тисяч - вартість флексоформи вже не буде так вже сильно бити по кишені. Дохід від продажу цих пакетів з лишком покриє витрачені на флексоформи кошти.

Досвідчений виробник завжди в змозі допомогти своєму клієнтові заощадити навіть на флексоформи. Не втрачаючи при цьому якості. У подібних ситуаціях ми намагаємося оптимізувати дизайн зображення таким чином, щоб ціна флексоформи знизилася в рази. У нас навіть були випадки, коли вдавалося знизити витрати в два рази. Існує чимало прийомів. Наприклад, ми пропонуємо клієнту використовувати не чотири кольори, а тільки два. Зрозуміло, якщо в даній ситуації можна обійтися без зайвих кольорів. Дизайнер нашої компанії спочатку все ретельно продумує, вивіряє, роз'яснює клієнту, як буде в підсумку виглядати продукція. Незадоволених нашими пропозиціями поки не було. Адже ми дійсно допомагаємо істотно заощадити на досить дорогої флексоформи.


Автор не вказаний

Автор:

Вибираємо поліетиленові пакети
Джерело: Leosvit Marketing
https://leosvit.com/art/vybyrayemo-polietylenovi-pakety

Увага! Усі права на опубліковані матеріали належать їх авторам, право на переклад - Компанії Leosvit Marketing.

Дозволяється републікування матеріалів сайту в Інтернеті українською мовою тільки з обов'язковим зазначенням незакритого активного посилання на сайт Компанії Leosvit Marketing (https://leosvit.com) і з посиланням на авторів статей, публікацій та інших матеріалів опублікованих на даному сайті (з зазначенням автора і його сайту).