Реклама у пресі

Реклама в газетах, реклама в журналах


Друковані засоби масової інформації

Реклама в пресі, поряд з рекламою на телебаченні, продовжує користуватися величезною популярністю серед рекламодавців. Відповідно до численних досліджень інформація людиною сприймається найкраще в письмовому виді. До того ж даний вид реклами має ряд переваг.

По-перше, рекламна інформація в пресі доступна в будь-який час, тобто завжди є можливість повторного звертання до макета (що виключено, наприклад у телевізійній і радіо рекламі). Важливо також враховувати тривалість рекламного контакту. Можна прочитати оголошення, подумати, зрівняти варіанти, знову повернутися до макета...

По-друге, преса сегментована й має свою певну аудиторію, так що ймовірність влучення рекламної інформації «у мету» дуже висока. Нема сенсу розповідати усьому численному населенню України про високотехнологічні пристрої зв'язку, інформація про які необхідно тільки фахівцям. Спеціалізована преса легко вирішує дану проблему.

По-третє, велика ймовірність «віддаленого ефекту», тобто коли процес покупки віддалений у часі від виходу рекламної публікації. Адже оголошення можна просто вирізати й зберегти на якийсь час.

Оголошення в газетах і журналах не переривають читання, не заважають читачам і не дратують, як, наприклад, реклама в електронних ЗМІ. Середній покупець за тиждень бачить біля ста рекламних блоків, а читає за цей час усього одне-три видання. Реклама в пресі може дозволити собі бути набагато інформативнішою, чим реклама в електронних ЗМІ й утримувати увагу набагато довше. Рівень запам'ятовування реклами при 100 GRP на телебаченні становить 4%, у той час як у пресі - 11,5%, причому спостерігається більш високий рівень розуміння рекламного повідомлення.

Рекламу в пресі умовно можна розділити на дві групи: рекламні оголошення й публікації оглядово-рекламного характеру, до яких ставляться різні статті, репортажі, що несуть іноді пряму, а іноді непряму інформацію. Для проведення рекламної кампанії в пресі необхідно чітко визначити її цілі й залежно від цього вибирається видання, обсяг і інтенсивність рекламування. Для того, щоб вибрати видання для публікації реклами, необхідно чітко уявляти собі цільову аудиторію, на яку буде спрямоване дане оголошення: вік, соціальний стан, демографічні й психо-емоційні характеристики, рівень доходу, утворення й культури. Це значно скорочує видатки. Наступним фактором вибору видання є ціна публікації, причому в розрахунок повинна братися вартість досягнення конкретного числа потенційних споживачів, а не вартість реклами розраховуючи на тираж видання. Очевидно, що при більшому бюджеті рекламодавцеві надається можливість більшого охоплення видань, у тому числі загальнонаціональних газет і журналів. Середнім і дрібним рекламодавцям доцільно використовувати менш дорогі видання з рубрикаторами, спеціалізовані видання або спеціальні додатки до відомих газет і журналів.

Тепер трохи про те, де краще розміщувати рекламний макет. Зовсім очевидно, що для журналів найбільшим рейтингом володіють обкладинки. Причому не тільки перша й остання, але й 2 і 3 сторінка обкладинки. Природно, це найдорожчі місця журналів. Вважається, що рекламний макет доцільніше розміщати праворуч угорі. Це пояснюється тим, що погляд читача звичайно сковзає ліворуч праворуч, внаслідок чого правій сторінці приділяється більше уваги. Далі пріоритети розташовуються в наступному порядку: верхня ліва частина, нижня права частина, нижня ліва частина сторінки. Обсяг рекламного макета відіграє важливу роль у впливі на читача. При цьому важливо враховувати, ½ шпальти в журналі може бути не менш ефективна, чим , причому коштує звичайно значно дешевше. Читач однаково зверне увагу на макет, і далі все буде залежати від інтенсивності рекламування. Зовсім очевидно, що, плануючи рекламну кампанію, необхідно задіяти кілька різних видань, що володіють цільовою аудиторією рекламодавця. Варто враховувати, що два оголошення, розміщені один за іншим у короткому проміжку часу будуть впливати ефективніше, ніж розміщені через великий часовий проміжок. При класичній схемі розміщення ефект досягається шляхом розміщення рекламного макета від 3 до 6 разів протягом 4 тижнів.

Реклама в газетах.

Газети - ідеальний засіб рекламування для фірми, що хоче мати широке коло клієнтів. Газети дозволяють передати клієнтам конкретну інформацію, таку як ціна, знижки, характеристика продаваного продукту і т.д. Місцеві щоденні і щотижневі газети дуже популярні серед малих і середніх підприємств саме завдяки великим тиражам (реклама доходить до великого числа споживачів), щодо невеликої вартості газетної площі, а також можливості помістити оголошення відразу після його подачі і при необхідності оперативно змінити його зміст. Газети іншої спрямованості, видавані, приміром , для національних меншостей, членів тих або інших партій і русі, ділових людей і т.д., або ж так називані центральні газети дають можливість рекламодавцям донести свою інформацію до аудиторії, відібраної по якій-небудь ознаці. Останнім часом число періодичних видань у всіх пострадянських країнах різко зросло. Видаються газети для комп’ютерників, бізнесменів, торговців, аматорів орхідей і вязання гачком, для жителів визначеної області, міста, району. Є і простір для росту - в Італії, наприклад, своя газета видається в кожнім селі. Вам як підприємцеві потрібно орієнтуватися в цьому газетному морі і співпрацювати з газетою (декількома газетами), що донесуть рекламу саме до вашого сегмента ринку.

Переваги реклами в газетах:

 • а) на визначеній території небагато конкуруючих між собою місцевих газет, що полегшить вам вибір ЗМІ;
 • б) місцева газета, як правило, має значний тираж, тобто доходить до більшого числа споживачів, чим інші місцеві ЗМІ. Типова газета, що займає в місті позиції монополіста, за даними фахівців, доходить до 65% дорослого населення міста;
 • в) у читача рекламних оголошень у газеті більше часу на осмислення змісту оголошення, чим у випадку реклами по радіо або телевізорові;
 • г) у газетній рекламі ви можете, без шкоди для основного змісту, помістити карту або план, що показують, як добратися до вашої фірми, адреси інших приналежних вам магазинів, а також умови продажу;
 • д) газети узагалі дуже еластичні в дії. Ваше оголошення з'явиться в номері через 1-3 дня після подачі, буквально в останню хвилину ви зможете внести зміни в зміст;
 • е) помістити оголошення в газети простіше і дешевше, ніж в інші ЗМІ. Крім того, зробивши один раз оригінал- макет, ви зможете користуватися їм багаторазово.

Недоліки газетної реклами:

 • а) споживачі часто ігнорують газетну рекламу. У цьому змісті теле- і радіореклама, а також реклама поштою будуть ефективніші. У газеті ваше оголошення з'явиться по сусідству з цілою «купою» оголошень інших фірм. Більш того, досить складно виготовити газетне оголошення, що настільки разюче відрізнятиметься від інших, щоб притягати погляд читача;
 • б) читачі газет, як правило, зрілі особистості, що свої пристрасті до тих або інших товарів змінюють менш охоче, чим аудиторія інших ЗМІ;
 • в) іноді якість газетного тексту буває дуже низьким, через що губиться якість фотографій, тексту, можуть цілком зникнуть деякі їхні особливості:
 • г) у типового сучасного читача менше часу на читання газет, чим у читача минулих років. Він швидко переглядає статті і лише мигцем - рекламу.

Дослідження ролі газети дає можливість зробити деякі висновки:

 • Через газету люди ототожнюють себе із суспільством у цілому.
 • Газета допомагає людині не почувати себе відірваним інших, відірваним від світу, від місцевої громадськості.
 • Авторитет газети базується на надії, що її створили солідні люди, і газета у визначеній мері несе відповідальність свою інформацію.
 • До газетної реклами в нас уже звикли. Вважається, що газетну рекламу можна використовувати негайно.
 • Завдяки широкому діапазонові питань, освітлюваних у газетах, до них залучається увага значно більшого числа людей чим до іншого рекламному засобові.
 • Газетна реклама - найбільш економічний засіб. Найнижчі витрати на одного читача дають можливість частих рекламних звернень.

Життя газети.

Життя газети в порівнянні з журналами відносно коротка. Дослідження, проведені, у нас у країні і за рубежем, свідчать, що на читання щоденної газети в середньому читач затрачає 12-14 хвилин. Цей недолік газети нівелюють приміщенням на свої сторінки опис подій, ребуси, тести, розповіді, що поділяються на кілька частин. Звичайно ранкова газета виймається з поштових скриньок ранком, здобувається і по дорозі на роботу, а вечірні випуски - по дорозі додому. Приблизно 15% матеріалів ранкових газет дублюється вечірніми. Тому поміщати аналогічну рекламу й у ранкових, і у вечірніх газетах змісту немає.

Як ми працюємо?

 • Ви залишаєте нам запит на сайті, телефоном, е-милом...
 • Наш менеджер телефонує Вам, уточняє деталі запиту
 • Ми розраховуємо вартість, підписуємо угоду
 • Ви здійснюєте попередню оплату
 • Ми розробляємо мадіаплан, кошторис, затверджуємо дизайн, тощо...
 • Ми здаємо якісну роботу або відвантажуємо продукцію