Офсетний друк

Офсетний друк


Серед великої кількості поліграфічної продукції одним із основних видів друку є офсетний друк. Офсетний друк по праву називають головним завдяки високій якості, економічності та продуктивності.  Даний вид  друк забезпечує високу якість видавничої продукції, відмінне відтворення дрібних деталей, хорошу передачу півтонів.

У традиційному офсетному друці фарба потрапляє на папір, проходячи як мінімум два вали, - один з яких називається валом з формою а інший – офсетним валом. Зазвичай форма представляє собою фоточутливу пластину , основою якої, як правило, був сплав з алюмінію.

Офсетний друк (у поліграфії , від англ. offset - перенесення ) - технологія друку, що передбачає перенесення фарби з друкованої форми на задруковуваний матеріал не безпосередньо, а через проміжний офсетний циліндр. Відповідно, на відміну від інших методів друку, зображення на друкованій формі робиться не дзеркальним, а прямим. Офсет застосовується головним чином в плоскому друці .

Офсетний друк
Спрощена схема роботи листової друкарської машини

Принцип офсетного друку

Потім на форму наноситься зображення. Після експонування і проявленнязасвічені частини форми починають притягувати воду і відштовхувати будь-яку маслянисту субстанцію, зокрема фарбу. Решта (незасвічені) частини форм починають, навпаки, відштовхувати воду і притягувати фарбу. Таким чином фарба переноситься виключно на гідрофобні частини форми, формуючи літери та зображення. При кожному повороті з допомогою системи зволожуючих валиків вал з друкованою формою омивається водою, потім через систему барвистих валиків на його гідрофобні частині наноситься фарба. Зображення переноситься з валу з друкованою формою на офсетний вал, а звідти - на папір. Офсетний вал сприяє меншому зносу форм і більшій рівності фарби.

Будова офсетної машини представлена на мал. Офсетний друк дозволяє одержувати дуже високу якість відбитків. Однак фізичні особливості друкованого процесу залежать від безлічі факторів, таких як в'язкість фарби, баланс фарби й води, значення PH зволожуючого розчину. Всі ці фактори роблять офсетний друк дуже нестійким процесом. Для надійності й постійної високої якості друку необхідний ретельний контроль.

Перенесення зображення на друковану форму

Існує декілька технологій перенесення зображення на друкарську форму. Серед них технологія computer-to-plate або CTP , за допомогою якої зображення безпосередньо переноситься на друковану форму за допомогою плейтсеттера . У традиційному друці зображення переноситься з фотоформ , які, у свою чергу, можуть бути виготовлені цифровим способом, за допомогою технології computer-to-film або CTF, або вручну за допомогою фотонабору.

Друк кольорових зображень

За допомогою описаної вище технології можна отримати зображення тільки одного кольору - кольору фарби, що використовується у фарбових валиках. Є кілька способів надрукувати кольорове зображення, з яких слід згадати два найбільш поширених. Це друк в кілька прогонів і друк на багато фарбовій друкарській машині . Обидва ці способи засновані на розкладанні будь-якого кольору на декілька колірних компоненти, наприклад CMYK . Для кожної сторінки кольорового зображення виготовляється набір друкарських форм, зображення на кожній з яких відповідає компоненту кольору зображення в системі CMYK. Ці пластини або встановлюються по черзі в машину з одним набором валів, або одночасно в машину з декількома наборами валів. У першому випадку задрук одного компонента кольору називається «прогоном».

Машини з декількома наборами валів називаються багатофарбовими. Найбільш поширені види багато фарбових машин мають власні назви: двофарбові, трифарбові і так далі. Для забезпечення точної передачі кольору під час друку використовуються системи контролю, засновані на денситометрії , колориметрії , а також кольоропроба.

Офсетний друк складається з декількох етапів:
 • фотовивід – виготовлення кольоророздільних фотоформ
 • виготовлення друкованих форм
 • приладка форм на друкарській машині
 • безпосередньо сам процес друку
 • післядрукарська обробка
Офсетна друкарська машина

Підготовчий етап офсетного тиражу містить у собі кілька процесів (оригінал-макет монтується на комп'ютері в електронному виді, потім виводиться у вигляді фотоформ, наступний етап - їх засвічення й налагодження устаткування під виготовлену форму). Вартість підготовчих робіт переноситься на весь замовлений тираж, що, чим більше буде кількість кінцевих виробів, тим менше відповідно буде вартість одиниці поліграфічної продукції. Треба сказати, що спосіб офсетного друку виходить рентабельним починаючи з кількості від 1000 відбитків.

За допомогою ротаційного й листового друку пропонуємо наступні види поліграфічної продукції:

 1. глянсові журнали, ілюстровану журнальну продукцію ми виготовляємо в основному способом офсетного друку, тому що тільки цим способом виконуються всі вимоги, пропоновані до якості даної продукції. Для друку звичайно використовують крейдований папір або папір з напівпокриттям. Це зв'язано не тільки з бажанням поліпшити естетичний вид продукції, але й з технологічними вимогами, пропонованими матеріалу при друці кольорових ілюстрацій з високою якістю,
 2. рекламна продукція, виготовляється звичайно на листових офсетних машинах малого формату, відповідно до звичайних форматів і тиражами повноколірної рекламної продукції,
 3. представницька продукція - це друк буклетів, брошур, каталогів, плакатів, постерів, календарів, листівок, папок, блокнотів, а також багато чого іншого тиражами від 500 шт. і більше.

Розцінки на послугу: Офсетний друк

Отримайте прайс-лист на наші послуги вже зараз!


Як ми працюємо?

 • Ви залишаєте нам запит на сайті, телефоном, е-милом...
 • Наш менеджер телефонує Вам, уточняє деталі запиту
 • Ми розраховуємо вартість, підписуємо угоду
 • Ви здійснюєте попередню оплату
 • Ми розробляємо мадіаплан, кошторис, затверджуємо дизайн, тощо...
 • Ми здаємо якісну роботу або відвантажуємо продукцію