Розробка брендбука

Розробка брендбука - Брендінг


Брендбук - це звід документів, комплексно описують цінності бренду і стиль донесення їх до споживача, керівництво по правильному використанню фірмового стилю і образу бренду.

Даний посібник охоплює досить широке коло питань: від місії, ідеї бренду і його стратегічної платформи, до втілення бренду у візуальній айдентіка (фірмовому стилі), рекламних, промо - матеріалах і стандартах бренду.

Основне завдання брендбуку - підтримувати однаковість ідеї бренду і його айдентики (фірмового стилю) у всіх вербальних і візуальних каналах комунікації, як внутрішніх, так і зовнішніх.

Часто у багатьох виникає плутанина у визначенні того, що таке брендбук, так як в різних матеріалах можна зустріти різні описи цього документа. Пояснюється це просто. Бренд-бук компанії як матрьошка: він може складатися з різної кількості розділів, найбільш повно описують конкретний бренд і який відбиває сферу бізнесу. Найчастіше в брендбук включаються нижченаведені Керівництва (які можуть існувати і по-окремо).

  1. Бренд-гайд (brandguide), де описується стратегічна платформа бренду: цільова аудиторія, позиціонування, основна ідея бренду, платформа бренду, повідомлення та ін. елементи, що мають відношення до стратегії бренду (За кордоном часто саме цей розділ називається брендбуком, він не містить правил і описів фірмового стилю, а містить опис суті бренду і його стратегії). Часто даний документ є внутрішнім документом компанії, не призначеним для надання зовнішнім підрядникам, так як є комерційною таємницею.

  2. Гайдлайн (guideline) - паспорт стандартів фірмового стилю, який описує основну візуальну ідею бренду, правила побудови та використання фірмового стилю, фірмової айдентики (В Україні саме цю частину бренд-стандартів найчастіше називають брендбуком, хоча вона не містить опису стратегічної частини бренду, а представляє паспорт стандартів візуальної айдентики). Дане Керівництво призначене, в тому числі, і для рекламних агентств, виробників і інших підрядників компанії, що беруть участь у виробництві рекламних та промо-матеріалів.

  3. Катгайд (cutguide) - це паспорт певного процесу чи певного елемента комплексу маркетингу, критично важливого для бренду. Це можуть бути схеми з мерчандайзингу для товарів FMCG або фірмові стандарти будівництва та оздоблення роздрібних точок рітейлера. Катгайд це фактично інструкція з повним описом матеріалів і технологій, необхідних для реалізації маркетингового елементу. Настільки докладна інструкція необхідна підрядникам, що здійснюють виробництво носіїв фірмового стилю або лінійному персоналу компанії для якісної реалізації фірмових стандартів на місцях. Катгайд дозволяє компанії контролювати підрядників і співробітників і отримувати результат, відповідний стандартам бренду.

При розробці брендбуку проводиться комплексний аналіз бренду і його атрибутів, формалізуються стандарти фірмового стилю і стандарти бренду. Найчастіше, створення Керівництва є заключним етапом процесу брендингу (розробки бренду). Але також часто буває, що стандартизація фірмового стилю стає життєво необхідна для оптимізації бізнес - процесів, так як компанія або бренд починають бурхливо розвиватися. При розробці Керівництва по фірмовому стилю важливо оптимально вибудовувати його структуру - немає сенсу описувати все і робити 400-сторінкову книгу. Тому на етапі підготовки до розробки, наші фахівці спільно із замовником розробляють структуру майбутнього документа, оптимально представляє бренд.
Як ми працюємо?

  • Ви залишаєте нам запит на сайті, телефоном, е-милом...
  • Наш менеджер телефонує Вам, уточняє деталі запиту
  • Ми розраховуємо вартість, підписуємо угоду
  • Ви здійснюєте попередню оплату
  • Ми розробляємо мадіаплан, кошторис, затверджуємо дизайн, тощо...
  • Ми здаємо якісну роботу або відвантажуємо продукцію