Ребрендінг

Ребрендінг - Брендінг


Ребрендинг - це концептуальна зміна ідеології бренду і всіх його складових: позиціонування, платформи, слогана, логотипа, фірмового стилю і т.д.. Він проводиться тільки в тому випадку, якщо на ринку відбулися значні зміни і бренд перестав відповідати бажанням споживачів або утримання бренду перестало відображати можливості компанії. І фактично являє собою зміну змісту існуючої вербальної «форми» бренду.

Потрібно розрізняти концептуальну зміну ідеології бренду і оновлення фірмового стилю ( рестайлінг / рефреш ). Ребрендинг здійснюється, коли позиціонування бренду і/або платформа бренду перестає відповідати побажанням споживачів. Ребрендинг зачіпає, насамперед, зміну стратегічної платформи бренду і тільки потім - зміна візуальних атрибутів (фірмового стилю або упаковки). Задача поновлення фірмового стилю (рестайлінг) виникає коли візуальні константи бренду (фірмовий стиль, упаковка тощо. Д.) Застарівають стилістично і обмежують подальший розвиток бренду на ринку. При цьому рестайлінг зачіпає тільки візуальну частину і не змінює стратегічну платформу бренду. Рестайлінг може проводитися як частина процесу ребрендингу, поряд з репозиціюванням і ренеймінгу, але також може проводитися окремо. Варто зауважити, що ребрендинг - це крайня форма зміни бренду, коли немає інших можливостей зробити бренд привабливим для споживача. На практиці часто не вимагається повної зміни стратегії і назви бренду, а необхідно додати йому сучасний вигляд або додати до існуючої платформі додаткові характеристики.

Процес ребрендингу проводиться в кілька етапів.

 1. Аудит бренду.

  Дозволяє визначити стан бренду на ринку, ставлення споживачів до бренду, популярність бренду, слабкі і сильні сторони бренду. На даному етапі визначаються характеристики бренду, що підлягають корекції і проводиться аналіз вільних стратегічних ніш на ринку.

 2. Розробка репозиціонування бренду / ренеймінг.

  На даному етапі проводиться розробка нової ідеології бренду - позиціонування і платформи бренду, а також нових вербальних елементів нового бренду.

 3. Рестайлінг фірмового стилю та візуальної айдентики.

  Нова платформа бренду потребує нової візуальної айдентіка / фірмовому стилі - логотипі, упакуванні, комунікаційних матеріалах і ін. елементах. Розробляється новий бренд-бук (посібник з використання фірмового стилю) і комунікаційні матеріали.

 4. Впровадження.

  Завершальним, і одним з найважливіших етапів, є втілення задуманої стратегії в життя за допомогою комунікації із зовнішнім аудиторією (споживачі, партнери та ін.) і внутрішньої аудиторією (співробітники компанії). Крім проведення заходів щодо доведення образу бренду до свідомості цільових аудиторій, на даному етапі проводиться додаткові заміри коректності сприйняття оновленої платформи бренду.

 5. Зміна платформи бренду

  Один з найскладніших маркетингових процесів. Важливо залишити все найкраще, що відрізняло старий бренд від конкурентів і створити свіжий, динамічний, сучасний бренд, здатний конкурувати на рівних з лідерами ринку. Ми оновимо ваш бренд до світового рівня!Як ми працюємо?

 • Ви залишаєте нам запит на сайті, телефоном, е-милом...
 • Наш менеджер телефонує Вам, уточняє деталі запиту
 • Ми розраховуємо вартість, підписуємо угоду
 • Ви здійснюєте попередню оплату
 • Ми розробляємо мадіаплан, кошторис, затверджуємо дизайн, тощо...
 • Ми здаємо якісну роботу або відвантажуємо продукцію