Як продаватимуть ТВ-рекламу в 2017 році

Купувати стане дорожче, але простіше. У наступному році телевізійна реклама подорожчає на 35%.


21.Dec.2016 Коментарів: 0

У наступному році телевізійна реклама подорожчає на 35%. Сейлз-хауси кажуть, що за цей рік в ефір повернулися багато клієнтів і рекламні слоти були переповнені. Але ціни як і раніше дуже низькі і до рівноваги на ринку ще далеко.

Минулого тижня агентства отримали умови продажів реклами на телеканалах «умовного альянсу» - медіагруп StarLightMedia, «Інтер Медіа Груп» і «Медіа Група Україна» - в наступному році. Згідно шоп-листів базова вартість реклами зросте на 35%. Трохи менше буде підвищення для розміщення в I кварталі - на 5-20%.

Цього року ринок повернувся на рівень 2013-го - виріс на 35% і перевищить позначку в 5 млрд гривень. В ефір повернулися багато рекламодавців з категорій товарів не першої необхідності: парфумерія, косметика, гаджети, банки і автомобілі. При цьому інвентарю стало менше: якщо в 2013-му році рекламна квота становила 12 хвилин, то зараз - 9.

«Починалася криза і рекламодавці скоротили бюджети. Зараз з'явилася перспектива поліпшення і вони шаленими темпами інвестують в рекламу»

Телебачення першим реагує на економічні зміни в країні, переконаний директор з продажу та стратегічного розвитку сейлз-хауса «Інтер-реклама» Дмитро Дутчин: "Коли тільки починається криза, рекламодавці миттєво скорочують бюджети. Коли з'являється перспектива поліпшення, компанії шаленими темпами збільшують витрати на рекламу".

Подорожчання могло бути і більш значним. Витрати на просування для багатьох брендів все одно менше, ніж повинні бути, визнають навіть в агентствах. До того ж, навіть при прийдешньому підвищенні, в доларах вартість телереклами ще далека від 2013 чи 2008 років. За оцінками Дмитра Дутчина, ринки рекламодавців за останні роки зросли на 100-150%, і у ТВ-реклами ще є потенціал.

У серпні цього року продавці вже підвищували ціни на 35% для додаткових бюджетів і нових клієнтів. Але рекламодавців це не зупинило: про майже 100%-ву заповнюваність блоків говорять у всіх групах.