Телекомунікації

Меркетинг та реклама у сфері звязку та телекомунікацій.


В наш час ринок телекомунікацій більш ніж насичений. Послуги мобільного зв’язку практично витіснили з ринку фіксований зв’язок, але з невпинним і стрімким розвитком науково-технічного прогресу сучасне суспільство вже нічим не здивуєш. Зараз ми стоїмо на порозі переходу до нових джерел інформаційних технологій. Тому деякі компанії, які надавали лише послуги мобільного зв’язку, намагаються розширити асортимент своїх послуг.

Однак більшість операторів орієнтуються на одну і ту ж цільову аудиторію і пропонують їй однакові сервіси, що приводить до формування складних конкурентних відносин між ними. В ситуації, що склалась, дуже важко не те що залучати нових клієнтів, а навіть утримувати своїх. Вирішити цю проблему здатен грамотний маркетинговий підхід. Але тут слід відмітити, що маркетинг в сфері телекомунікацій має свою специфіку, яку потрібно враховувати.

Особливості маркетингу в сфері телекомунікацій

Труднощі в оцінюванні клієнтом

Як правило, абонент не може оцінити якість отриманих ним послуг, що є проблемою для маркетингової діяльності компанії. Провайдери в такій ситуації змушені шукати різні підходи до клієнта.

Потреба в зрозумілому інформуванні споживачів

Якщо не донести до потенційного клієнта інформацію про властивості тієї чи іншої послуги зрозумілою йому мовою, то він може так і не почати користуватись нею. При цьому також потрібно вміти підкреслювати вигоду, котру отримає споживач.

Велике значення асортименту послуг

Сучасні оператори зв’язку намагаються працювати зразу в кількох сферах телекомунікаційного ринку. Наприклад, оператори мобільного зв’язку, окрім голосових послуг, надають також і інтернет, і мобільне телебачення. Також багатьма операторами практикуються послуги сповіщення про зміну номеру абонента при переході на обслуговування до іншого оператора, надання послуг в борг тощо.

Потреба в додатковому обладнанні

Додаткові послуги не можуть надаватись без спеціального телекомунікаційного обладнання. Тобто компанії, надаючи інтернет, продають разом з ним роутер або модем, що теж приносить додатковий прибуток.

Що стосується заходів по просуванню послуг, то тут діє той же принцип, що і на інших ринках. Для залучення корпоративних клієнтів проводяться професійні рекламні кампанії в спеціалізованих виданнях, при залученні масових споживачів діють засоби масового охоплення аудиторії. В окрему категорію можна відокремити заходи, котрі дозволяють залучити споживачів до бренду оператора, підвищити продажі на короткотривалий період за рахунок надання подарунків та проведення різноманітних акцій.

Чому Leosvit Marketing утримує лідируючі позиції в маркетингу телекомунікацій

По-перше, ми постійно аналізуємо ринок і правильно визначаємо цільову аудиторію, аби отримати змогу вибрати оптимальні джерела комунікацій, що є заставою успіху в сфері маркетингу телекомунікацій.

По-друге, ми вміємо надати інформацію про послугу так, щоб потенційні споживачі зразу ж зрозуміли, які вигоди вони отримають, скориставшись нею.

По-третє, в своїй роботі ми застосовуємо комплексний маркетинговий підхід, який допомагає завойовувати прихильність абонентів на тривалий термін, утримувати позиції, збільшувати долю ринку компанії і отримувати стабільний прибуток.