Медицина

Маркетинг та реклама медичних закладів, лікарських препаратів тощо


Ринок медичних послуг в Україні постійно розширюється. Однак в зв’язку з цим слід відмітити серйозну проблему, актуальну для більшості країн пострадянського простору. Мова йде про невідповідність якості лікування, вартості послуг і відповідальності працівників медичних закладів. Як правило, це пов’язане з думкою, що „клієнт в будь-якому випадку прийде”. З точки зору маркетингу медпослуг такий підхід абсолютно неправильний, особливо якщо мається на увазі платна медицина. 

В сучасних умовах важливу роль відіграє просування медцентрів, медичних послуг, про що свідчить величезна кількість тематичних запитів, пов’язаних з лікуванням, обстеженням і т.д. в пошукових системах (30-40% від загального об’єму). І якраз на етапі розробки плану просування медичних послуг і медичного брендінгу і потрібно продумувати засоби боротьби з фактором неминучості приходу пацієнта, описаним вище.

Особливості маркетингу в медицині

По-перше, маркетинг в сфері медичних послуг перш за все має бути орієнтованим на пацієнта і пропонувати йому саме те, в чому він відчуває потребу. Для даного типу маркетингу характерна соціально-етична концепція, за якою медичний заклад повинен не лише максимально повно і результативно задовольняти потреби споживачів, але й підтримувати і покращувати їх здоров’я та здоров’я суспільства в цілому. 

По-друге, в проведенні соціального маркетингу в медицині одна із основних проблем полягає в нерозривному взаємозв’язку економічних, соціальних, правових та соціально-психологічних аспектів. Тому виникає необхідність аналізувати комплекс проблем, що стосуються системи управління, мотивації трудової діяльності, нормативів і показників їх результативності.

По-третє, що стосується безпосередньо рекламних кампаній, то останнім часом реклама в друкованих ЗМІ та на телебаченні поступово втрачає свою актуальність, що пояснюється високою її вартістю і постійно падаючою ефективністю. Однак і тут потрібно враховувати цільову аудиторію пацієнтів клініки. Якщо недавно відкритий заклад орієнтований переважно на осіб зрілого та похилого віку, то непоганий результат може принести реклама на радіо.

По-четверте, найбільш перспективним напрямком в рекламі медичних центрів на сьогодні вважається інтернет. Клієнт, залучений за допомогою реклами в мережі, обходиться закладу набагато дешевше порівняно з вартістю реклами в традиційних ЗМІ. До того ж інтернет охоплює аудиторію значно ширшу, ніж кількість передплатників газети чи журналу. І нарешті, рекламу в мережі бачать лише ті споживачі, котрі зацікавлені в медичних послугах, тому вона не дратує їх, а навпаки допомагає визначитись з вибором. 

Що пропонує своїм клієнтам Leosvit Marketing

  1. Збільшення охоплення інформованості населення про клініку.
  2. Привернення уваги аудиторії до послуг центру.
  3. Розробка стратегії просування медичних послуг, підбір оптимальних рекламних інструментів, запуск рекламної кампанії.
  4. Розробка і виробництво іміджевої та брендованої продукції
  5. Прогнозування на ринку медичних послуг, комплексна підтримка і супровід.

Leosvit Marketing: ми допоможемо вам досягти більш високого рівня якості пропонованих послуг і вигідно виділимо ваш медичний центр серед конкурентів!