Автомобілі

Маркетинг для автомобільного ринку


Українському автомобільному ринку властиві свої особливості, які і відрізняють його від західних аналогів. Тому немає нічого дивного в тому, що і вітчизняний автомаркетинг теж відрізняється, а, значить, відрізняються й способи продажу, просування (PR транспортного засобу або маркетинг авто дилера), методи побудови рекламних кампаній.

Специфіка українського авторинку і автомаркетингу

  1. Українці не вважають автомобіль засобом першої необхідності. Окрім того, якщо авто купує родина, то користуються ним, як правило, набагато довше, ніж в європейських країнах чи в США.
    Тому при розробці проекту розкрутки одиничного автобізнесу, наприклад, маркетингової стратегії автосалону, даний фактор „тривалого користування” має враховуватись повною мірою.
  2. З першого пункту логічно витікає важлива обставина: тривале використання автомобіля передбачає високі вимоги до його якості, надійності, практичності. Однак на ринку представлена велика кількість автомобільних брендів, котрі поєднують в собі все вище перераховане в різних цінових категоріях.
    В такій ситуації абсолютної конкуренції маркетологам доводиться придумувати різноманітні творчі, нестандартні способи просування, які базуються на сильних емоційних зверненнях, що впливають на глибини людської підсвідомості. Недарма, наприклад, в автомобільній ТВ-рекламі поняття „якість” завжди доповнюється масою інших елементів, більша частина котрих – це емоції, які стимулюються штучним чином. Мова йде про щастя, радість, свободу і т.д. Ці емоції роблять рекламні посилання максимально ефективними.
  3. Ще однією особливістю вітчизняного авторинку є необхідність постійних звернень в автосервіс. Причина цьому – погані дороги, їзда по яким приводить до частих поломок, зношення деталей, пошкоджень. Саме тому багато наших співвітчизників віддають перевагу моделям, виробленим в Україні або в сусідніх країнах. Недорогі автомобілі – це бюджетні запчастини, які легко дістати, і доступний ремонт.
    Цілком логічно, що небагато численні вітчизняні виробники не дуже й то потребують розробки сильної маркетингової стратегії, оскільки їх продукцію купляють і без всяких рекламних хитрощів.
  4. І, нарешті, в Україні діє достатньо великий ринок автомобілів, що побували у вжитку. При цьому їх купляють не тільки незаможні споживачі, але й середній клас.

Чому авто центри і авто дилери користуються послугами Leosvit Marketing

По-перше, ми враховуємо всі аспекти ситуації, що склалась на автомобільному ринку в Україні і будуємо рекламні кампанії з врахуванням всіх, навіть найтонших нюансів.

По-друге, обираючи рекламні носії зокрема і загальну тематику просування в кожному конкретному випадку, ми беремо до уваги специфіку тієї чи іншої цільової аудиторії, а також рівень її платоспроможності.

По-третє, ми намагаємося йти в ногу з часом і розуміємо, що майбутнє PR авто – за інтернет-рекламою. Це контекст, тизерні об’яви, яскравий текстовий конвент на тематичних ресурсах, контакт з потенційними клієнтами через соціальні мережі, котрі ми активно використовуємо в своїх діяльності.