Карта торгової території: дізнайтеся де розмістити рекламу

Карта торгової території


16.May.2017 Коментарів: 0

Карта торгової території: дізнайтеся де розмістити рекламу

Створити справді цікаву і ефективну рекламу - це одна справа, інша справа правильно вибрати де її розмістити. А то буває зробиш супер пропозицію, думаєш, на таке я б і сам "клюнув", а людей все одно немає.

Причин відсутності клієнтів може бути багато і одна з них, можливо і найголовніша у вашому випадку - це невірне розташування зовнішньої реклами. В цьому випадку, якщо ми будемо говорити про офлайн, потрібно використовувати такий інструмент як карта торгової території.

І так все зрозуміло

На перший погляд після того, як я розповім що це таке, ви можете зробити вигляд, що все і так зрозуміло, можна розходитися. Проте тут є певні тонкощі, деталі. Хоча, на мою особисту думку, інструмент досить примітивний, але при цьому надзвичайно корисний.

Карта вашої торгової території - реальна карта, на якій ви фіксуєте різні об'єкти і потоки для визначення найкращих місць розміщення своїх рекламних конструкцій.

Якщо розділити цей інструмент, то виглядати це буде так:

 1. Перекрити максимальну кількість потоків потенційних клієнтів
 2. Знайти точки продажів конкурентів і перекрити трафік до них
 3. Знайти партнерів (схожою аудиторії) і створити навігацію від них до вас
 4. Знайти рекламні конструкції конкурентів і випередити їх, захопивши клієнтів раніше
 5. Підібрати найкраще місце та відкрити нову точку

Ну і найпростішою мовою, наша мета - показати і залучити клієнтів, які

 • Щодня ходять біля нас, але не знають про наше існування (таке досить часто буває);
 • Разово їдуть повз нас і в даний момент йому потрібен наш товар або наша послуга (гріх не заїхати, якщо поруч).
Карта >

Як ви вже зрозуміли, актуальність цього інструменту в першу чергу залежить від вашого розташування. Тоді приступаємо до справи.

Карта торгової території в дії

Надалі ми з вами визначимося, що буде найкращим варіантом розташування в тих точках, в які ми знайдемо, не побоюся цього слова, "золоту жилу". Але перед цим давайте розглянемо механіку дій.

1. Визначаємо масштаб і відзначаємо себе

Так як цей інструмент спрямований на перехоплення потоку в найближчому радіусі, а не в межах міста, то ми беремо радіус близько 10-15 хвилин ходьби або 5 хвилин їзди на авто до вашої компанії. У більшості міст ідеально підійде карта з 2ГІС, так як з практики її можна вважати найдеталізованішою серед усіх аналогів. Так само не забуваємо на ній відзначити себе.

Карта розташування компанії
Карта >
Карта розташування компанії. Крок перший

2. Відзначаємо конкурентів

Їх ви повинні знати не тільки за адресою або назвою компанії, але і в обличчя. Так як ви боритеся за один ринок, за одного клієнта. І якщо не ви, то тоді він візметься за гроші ні в чому не винних споживачів. Звучить жорстко, але чесно. Тому відзначаємо всі конкуруючі компанії, навіть які на ваш погляд і гривні не варті. Все таки раз вони є, значить і клієнти там є, хоч і мало.

Карта розташування конкурентів
Карта >
Карта розташування конкурентів

3. Відзначаємо партнерів

У вас є партнери, з яким можна робити як спільний крос-маркетинг , так і просто забирати у них клієнтів, в хорошому сенсі цього слова. Ось вам два приклади:

 1. Ви - оптова компанія шпалер і недалеко від вас знаходиться оптова компанія будматеріалів (але у них в асортименті шпалер немає). І у вас, і у них клієнти - роздрібні магазини будматеріалів. Так чому б вам не запропонувати їм включити ваші шпалери в асортимент?
 2. Ви - салон краси і недалеко від вас є фітнес-клуб. Розумієте про що я? Ви берете і маєте в своєму розпорядженні свої рекламні конструкції із закликом "Тіло привели в порядок? Тепер справа залишилася за ___________ " і вже вписуєте послугу, на яку кличете. Додамо спецпропозицію для додаткового стимулювання.

4. Відзначаємо великі місця скупчення потенційних клієнтів

Ми пройшли половину шляху, тепер потрібно знайти місця скупчення потенційних клієнтів. Зазвичай це:

 • Зупинки;
 • Освітні та медичні установи;
 • Аптеки;
 • Супер-маркети;
 • Парковки;
 • Великі фітнес-клуби;
 • Популярні заклади громадського харчування.
Карта потоків
Карта >
Карта потоків

На цьому список не закінчується, його можна і потрібно продовжувати, все залежить від вашої цільової аудиторії. І я раджу на цьому кроці зупиниться трохи довше, так як це дуже важливий момент. В ідеалі ще намалювати рух потоків від цих місць, щоб якщо поруч розташуватися не вийде, то розташуватися в траєкторії руху.

5. Відзначаємо напрямок машин і світлофори

Є піший трафік, а є автомобільний. З ним трохи складніше, так як зазвичай розміщення на дорогах досить складне в зв'язку з великою кількістю органів правопорядку, які стежать за ними. Але немає нічого неможливого, тим більше, якщо ця дорога не центральна.

Відзначаємо потоки машин стрілочками, шукаємо місця, де автомобіліст має максимальну кількість часу для вивчення ваших маркетингових прийомів і також відзначаємо світлофори для того, щоб зрозуміти на яких точках і з якого боку стоїть взаємодіяти з клієнтом, поки він стоїть і чекає.

6. Встановлюємо "точки захоплення"

Вітаю, ви дійшли до кінця. Кубок ваш! Клієнти ваші! Тільки головне від щастя не забудьте для чого ми все це робили, а робили, щоб зрозуміти де розмістити рекламу і знайти найкращі місця для установки рекламних макетів в точках захоплення / перехоплення.

Що сяяти буде

З механікою зрозуміло, тепер пора переходити до того, що ж розташувати на місцях перехоплення клієнтів. І тут у нас очевидно виникає два питання, в якій формі реалізувати і що доносити. Почнемо з першого.

Типові форми реалізації:

 • Штендер;
 • Банер;
 • Білборд;
 • Покажчики;
 • Промоутери.
Карта розміщення рекламних оголошень
Карта розміщення рекламних оголошень
Карта розміщення рекламних оголошень

За класикою жанру всі розміщують там щось із серії "Ми відкрилися" або ще гірше, просто роблять іміджеву рекламу . Це звичайно краще, ніж нічого, але все ж давайте розглянемо що там може бути ще.

Типові посили:

 • Акція / спецпропозиція
 • Унікальна торгова пропозиція
 • Товар-локомотив;
 • Напрямок

Ви можете придумати що-небудь своє, але, в крайньому випадку, це все, що ми пробували і що нам дає хороший результат у наших клієнтів.

Коротко про головне

У одного нашого клієнта після того, як була впроваджена карта торгової території і встановлені точки захоплення, ми практично подвоїли оборот компанії тільки за допомогою одного цього інструменту. А все тому, що раніше про ці магазини ніхто нічого не знав і навіть не підозрював, що вони там знаходяться. Не можу з упевненістю сказати, що у вас буде така ж ситуація. Хоча я думаю, якщо навіть збільшиться прибуток на 5%, то для одного інструмента - це гідний результат.

Якщо ви прочитали до кінця і засмутилися, що ви перебуваєте в центрі міста і вам ніде розташувати свої конструкції, то, по-перше, у вас є завжди промоутери, а, по-друге, думайте креативніше. Ми, наприклад, один раз знайшли вихід через розміщення реклами на кіосках, які стоять по дорозі до нас. Був навіть випадок розміщення реклами у бабусь, які стоять знову ж на шляху потоку і продають свою розсаду. Все можливо. Це маркетинг, думайте

Поділитись цим постом


Автор не вказаний

Автор:

Карта торгової території: дізнайтеся де розмістити рекламу
Джерело: In-scale.ru Blog
https://in-scale.ru/blog/karta-torgovoj-territorii-uznajte-gde-razmestit-reklamu.html

Увага! Усі права на опубліковані матеріали належать їх авторам, право на переклад - Компанії Leosvit Marketing.

Дозволяється републікування матеріалів сайту в Інтернеті українською мовою тільки з обов'язковим зазначенням незакритого активного посилання на сайт Компанії Leosvit Marketing (https://leosvit.com) і з посиланням на авторів статей, публікацій та інших матеріалів опублікованих на даному сайті (з зазначенням автора і його сайту).

ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В ОФІС

Ви завжди можете приїхати
і отримати консультацію з приводу Вашого проекту

пр. В. Чорновола, 45а, 8 корпус, офіс 1 (200 метрів від Forum Lviv)