Шовкотрафаретний друк

Шовкотрафаретний друк


Дуже широке розповсюдження в рекламній промисловості отримали сьогодні тиражування логотипів і товарних знаків, лейблів і марок. Де тільки ми не зустрічаємо фірмові знаки компаній: візитки, етикетки, футболки, кепки, запальнички, буклети... При цьому далеко не всі зображення справляють на нас враження. Неохайні, неакуратні, некрасиві залишаються за бортом уваги, в той час як їх бездоганно виконані побратими завжди викликатимуть захоплення.

Одним з найпопулярніших способів нанесення малюнка на предмет є шовкографія або, як її ще називають, трафаретний друк . За допомогою трафаретного друку можна нанести будь-яке зображення практично на будь-яку поверхню - ручки, кружки, футболки - що завгодно прикрасить шовкотрафаретний друк .

Трафаретний друк - метод відтворення тексту і графічних зображень за допомогою трафарету - друкованої форми, через яку друкарська фарба проникає на друкований матеріал в місцях, відповідних друкуючим елементам (пробільні елементи для фарби непрозорі).

Шовко-трафаретний спосіб друку
Шовко-трафаретний спосіб друку

Шовкографією називають різновид трафаретного друку, в якій в якості формного матеріалу використовуються спеціальні поліефірні , поліамідні (нейлонові) або металеві сітки частотою 4-200 ниток/см. і товщиною приблизно 18-200 мкм . Зазвичай пробільні елементи формують безпосередньо на сітці фотохімічним способом. Для виготовлення друкованої форми може бути використаний як сухий плівковий фотошар (капілярна плівка), так і рідка фотоемульсія, що висушуюється на сітці після нанесення. У звичайному стані фотошар змивається водою. У переважній більшості випадків експонування проводиться контактним способом. Після експонування УФ-випромінюванням фотошар полімеризується і перестає змиватися водою, за винятком ділянок, що не зазнали опромінення (закриті зображенням позитиву). Змиті ділянки сітки стають друкуючими елементами.

Друк відповідними фарбами може проводитися практично по всіх матеріалах - по паперу, пластику, ПВХ, склу, кераміці, металі, тканині, шкірі і т. д. Фарби можуть розрізнятися за типом звязуючого - водні, сольвентні (на основі розчинників), ультрафіолетового затвердіння, пластизолі (потребують температурну фіксацію).

Шовкографія також використовується для друку деколей (перекладних картинок на скло або кераміку) з подальшим випаленням або без нього, для нанесення переться («скретч») шару для лотерейних квитків та карток оплати.

Свою назву «шовкографія» цей спосіб отримав з-за патенту процесу трафаретного друку, виданого в 1907 під назвою англ. Silk screen printing - «друк шовковим ситом». Вважається, що цей спосіб друку виник у глибоку давнину, але сучасного вигляду трафаретний друк набув в середині минулого століття. Завдяки особливостям технології шовкографія дозволяє друкувати як на плоских, так і на циліндричних поверхнях. Зараз трафаретний друк застосовується не тільки в поліграфії, але і в текстильній, електронній, автомобільній скляній, керамічній та інших галузях промисловості.

Однією з особливостей шовкографії є можливість отримувати товстий барвистий шар від 8 - 10 мкм до 1000 і більше (для офсету барвистий шар складає 1-2 мкм) з вражаючою покриваністю і яскравістю кольору. Також можна широко використовувати спецефекти - гліттер (блискітки), об'ємний друк, імітацію оксамиту або гуми. Можливий як прямий друк безпосередньо на поверхню, що задруковується, так і перекладний (трансферний) на проміжний носій з подальшим перенесенням на виріб.

 

Шовкодрук
Шовко-трафаретний друк

Успішна компанія завжди піклується про свій фірмовий стиль, одне з найважливіших місць в якому посідає рекламний текстиль. Трафаретний друк - це спосіб, що найбільше підходить для нанесення зображення на тканину. Наприклад, трафаретний друк футболок дозволяє одержувати високоякісні відбитки, які не обсипаються, не тьмяніють і не знебарвлюються з плином часу, дозволяючи носити одяг протягом кількох років!

Будь-який необхідний вам сувенір прикрасить зображенням шовкографія - пластик або тканина, поверхня компакт-диска і навіть звичайний поліетиленовий пакет - все це може шовкографія.

Як ми працюємо?

  • Ви залишаєте нам запит на сайті, телефоном, е-милом...
  • Наш менеджер телефонує Вам, уточняє деталі запиту
  • Ми розраховуємо вартість, підписуємо угоду
  • Ви здійснюєте попередню оплату
  • Ми розробляємо мадіаплан, кошторис, затверджуємо дизайн, тощо...
  • Ми здаємо якісну роботу або відвантажуємо продукцію